Návštěvní kniha

Pokud se chcete vyjádřit k minulosti, přítomnosti, či budoucnosti KDK - napište zde svůj názor.

Jméno : * Email :
Text: *

Příspěvek 1-20   Příspěvek 21-40   Příspěvek 41-60   

mě napadá, jestli "náhodou" paní Korená nové organizaci nevytrhla trn z paty přes léto a jestli tato změna již nebyla dopředu naplánovována
Jméno: Tomáš Kahánek  Datum: 12/09/2012 15:45:27
Každý je nahraditelný.
Jméno: Radana Korená  Datum: 12/09/2012 09:52:10
Dobrý den paní Vlasto, měla jsem s městskou příspěvkovou organizací uzavřenou smlouvu jen na dva měsíce. Tedy na červenec a srpen s tím, že jsme měly s paní ředitelkou předjednanou další spolupráci na rok a před podpisem nové smlouvy. Bohužel v rámci letního kina jsem si dovolila zkritizovat práci některých současných pracovníků, kteří na letní kino dodávali svou práci a tím jsem podle paní ředitelky dala jasně najevo, jak si jich nevážím (přestože mé výtky byly oprávněné a vyřčeny pouze před zaměstnanci KD). Jakékoliv vysvětlování bylo marné a okamžitě se mnou ukončila spolupráci a toto uvedla jako důvod. To víte, že jsem z toho byla v šoku, protože v civilizované společnosti se takovým způsobem nejedná, ale zase na druhou stranu vidíte sama, že se to běžně děje i na vyšší úrovni (viz. způsob odvolání ředitele Národního divadla). Ve státní sféře to tak asi funguje. Někomu se znelíbíte, nekývete přesně do rytmu aktuálního názoru a vaše profesionální schopnosti jdou v tu chvíli stranou. A co na tom, že za sebou máte roky kvalitní práce. A pravda je ta, že kino není mé, ale města. Jen to si tedy rozhoduje, kdo se mu o něj bude starat. Já jsem za těch téměř 15 let nesmírně vděčná, byla to má srdeční práce a myslím, že to bylo celé ty roky znát. Z kina PULS se stalo moderní evropské kino, které bylo respektováno jak filmovými odborníky tak distributory nejen v ČR, ale i za hranicemi, kde jsem své zkušenosti pravidelně předávala dále. Osobně jen doufám, že rychlost, s jakou se mnou byla ukončena spolupráce neohrozí pravidelné celotýdenní projekce kina a nebude tak docházet k jeho utlumování z různých "důvodů". Byla by to obrovská škoda. Na příkladu sousedního Příbora totiž vidíme odstrašující příklad, kam až může kultura zajít a jak nesmírně obtížně se obnovuje.
Pevně věřím, že minimálně kulturně založení Kopřivničané budou mít nejen chod kina v Kopřivnici pod drobnohledem a v případě náznaku ohrožení se na náš úřad ozvou. Mějte se hezky a nebojte, na kino nezanevřu a budu do něj chodit i nadále (bude-li zajímavá nabídka), protože film je součást mého života a vždycky to tak bude. Tak se tam třeba někdy potkáme a popovídáme si :).
Jméno: Vlasta  Datum: 12/09/2012 08:19:10
Zajímalo by mě, proč už kino nevede paní Radana Korená.
Jméno: Mirek Naleraj  Datum: 31/08/2012 08:50:23
Pane Petře Hilštře. Žádná senzace o pozadí se nekoná. Pochopil-li jste to jako něco záhadného či dokonce nekalého, tak to se omlouvám. Nahraďte si slovo "pozadí" slovem "systém" a dostanete ten správný význam. Omlouvám se za nepřesné vyjádření.
Představíte se, prosím?
Jméno: Petr Hilštr  Datum: 31/08/2012 08:40:34
A na "pozadí" mi neodpovíte?
Jméno: Mirek Naleraj  Datum: 30/08/2012 17:07:04
Já jsem psal, že k tomu máte legrační přístup - protože se stydíte za svůj názor a vymýšlíte si legrační příjmení. A možná i jméno. To se to pak lehce kecá, když nejste sám za sebe, že jo?
Jméno: Mirek Naleraj  Datum: 30/08/2012 12:09:20
Máte k tomu legrační přístup, Petře Hilštře... Je ale možné, že neznáte pozadí financování našeho prozování KD. Vše, co jsme opravili či instalovali z "městských peněz" jsme v KD nechali. To, co jsme koupili či instalovali za své soukromé peníze jsme buď nabídli městu k odprodeji a nebo si odvezli, protože to patřilo nám. Co je na tom divného?
Jméno: Petr Hilštr  Datum: 30/08/2012 11:27:37
Legrační je to jak pro koho, já jen vidím, jak se snažíte ze sebe dělat oběť "jakéhosi puče" či co. Pokud je nějaké pozadí financování tak bych o něm rád věděl, protože já znám jenom to co je oficiálně dostupné a celkem mě zaráží, že existuje nějaké "pozadí".??
Jméno: Mirek Naleraj  Datum: 30/08/2012 10:43:18
Máte k tomu legrační přístup, Petře Hilštře... Je ale možné, že neznáte pozadí financování našeho prozování KD. Vše, co jsme opravili či instalovali z "městských peněz" jsme v KD nechali. To, co jsme koupili či instalovali za své soukromé peníze jsme buď nabídli městu k odprodeji a nebo si odvezli, protože to patřilo nám. Co je na tom divného?
Jméno: Petr Hilštr  Datum: 30/08/2012 10:29:13
druhe odeslani byl omyl, pane Naleraj, jen dobře zavzpomínejte...
Jméno: Petr  Datum: 30/08/2012 10:25:28
No jo ono se to kritizuje pane Naleraj, kdyz z kulturaku odchazite a po Vas potopa! Hlavne ty prestrihane kabely, ze se nestydite!
Jméno: Mirek Naleraj  Datum: 30/08/2012 10:17:12
Milý Petře, rád bych diskutoval s konkrétní osobou a v naší diskusi by to nemělo být jinak, proto se prosím představte celým jménem s nestyďte se za svůj názor. Já o žádné potopě nevím. Já se vždy držím indiánského zákona "Opouštěj stanoviště ve zlepšeném stavu" a i v tomto případě jsem se tímto zákonem řídil. Za prvé asi netušíte, v jakém stavu jsme KD přebírali, za druhé - o žádných přestříhaných kabelech nic nevím.
Jméno: Petr  Datum: 30/08/2012 10:09:35
No jo ono se to kritizuje pane Naleraj, kdyz z kulturaku odchazite a po Vas potopa! Hlavne ty prestrihane kabely, ze se nestydite!
Jméno: Lukáš Filip IC Kopřivnice  Datum: 28/08/2012 01:12:34
Milý pane Naleraji, řekl bych, že právě Vaše reakce nemohla být jiná. Ač Vaši zlobu na "úřednictvo" - jak už Vás znám - docela chápu, nevidím důvod, proč bych nemohl věcně zareagovat na věci, které se mě týkají. Nevím, kde jste z mého příspěvku nabyl dojmu, že úředník dělá vše na 100 % dobře, dokonce jsem ani netvrdil, že IC pracuje bez chyby. A pokud nastala chyba v případě paní Moravcové, omlouváme se za ní. Ano, IC dělá a bude dělat chyby, neboť v něm pracují zase jen lidé, kteří prostě dělají chyby. I vy přece děláte chyby, ne? Ale o jako chybu šlo v tomto případě? Ve svém příspěvku jsem si dovolil jen některé věci uvést na pravou míru, neboť si opravdu myslím, že z textu paní Moravcové vyzněly některé věci jinak než opravdu jsou. A to mi přišlo nefér. A řekněte mi, proč bych se měl paní Moravcové omlouvat třeba za to, že ji IC nebylo schopné říci, kolik stojí lístek na MET, když se na tuto věc opravdu neptala? Pane Naleraji, já přece chápu, že lidé, kteří chodí na představení Metropolitní opery potřebují znát více informací, co ale nechápu, proč jste paní Moravcové, když ji opravdu tak dobře znáte a víte, co potřebuje vědět, nesdělil už dříve informaci, že vše potřebné o představeních MET nalezne na stránkách www.metinhd.cz (oficiální stránky společnosti, která zajišťuje přenosy pro ČR, stačí do googlu napsat metropolitní opera a vyjedou jako první). Kdyby jste ji to řekl už v době Vašeho provozování KD, mohla si nyní v klidu domova potřebné informace nalézt a nemusela by psát příspěvek do Vaší "diskuze" o KDK. Anu, chápu, že po Vaší mediální kampani, že MET v Kopřivnici končí, byla paní Moravcková neklidná. Ale to byla první věc, kterou jsme ji řekli, že se nemusí bát, že přenosy budou. Pane Naleraji, já mám k paní Moravcové úctu a cením si lidí, kteří poctivě navštěvují koncerty, jak píšete. Opravdu nevím, kde jste nabyl dojmu, že to tak není. Dokonce jsem na závěr svého příspěvku, a znovu to opakuji, zdůraznil, že pokud paní Moravcová potřebuje nějaké další informace, ať do IC přijde, pokusíme se jí pomoci. Závěrem bych chtěl říci, máte-li výhrady či připomínky, které byste mi chtěl sdělit, můžeme to probrat osobně. A nesdělovat si to takto přes internet. Sám víte, že by to nebyla první taková diskuze. S pozdravem L. Filip
P.S.: A ještě pro paní Janu, Doba ledová 4 by se znovu měla hrát kolem 20. září.
Jméno: Mirek Naleraj  Datum: 27/08/2012 17:00:30
Milá Jano, Váš názor jistě sdílí mnoho dalších občanů tohoto města a okolí. Toto je však necenzurované diskuzní fórum o kopřivnické kultuře. Máte-li konkrétní dotazy k programům, směřujte je přímo na nového provozovatele.
Jméno: Mirek Naleraj  Datum: 27/08/2012 16:57:48
Milý pane Filipe! Vaše reakce ani nemohla být jiná, než úřednická. jejím obsahem ani nemohlo být nic jiného, než to, že úředník dělá svoji práci na 100% a pokud někdo chybuje, je to občan, který se špatně ptá. Každý příspěvek, který bude vůči Vám kritický totiž nebude fér... Nemohu Vám radit,ale dle mého svobodného názoru by bylo vhodné, kdyby osoby, které prodávají vstupenky na kulturní akce něco o kultuře věděly. Alespoň o té kultuře, kterou nabízí Vaše mateřská příspěvková organizace. Na závěr tedy informace i pro Vás - lidé, kteří navštěvují představení Metropolitní opery skutečně potřebují znát více informací o dané opeře, než její název. Věřte, že většina z nich již dané tituly několikrát shlédla a do kina chodí právě na tu přidanou hodnotu, kterou představují interpreti, dirigenti a hudební tělesa, která dávají záruku mimořádného zážitku. A tyto informace jistě zajímaly i paní Moravcovou - osobu, která již více než 40 let navštěvuje koncerty zajímavé hudby v Kopřivnici. Kolik je dalších takových? Mějte k ní úctu, pane Filipe! Pokud byste měli problémy se získáním informací k MET, naleznete je např. na http://www.metinhd.cz
Jméno: Jana  Datum: 27/08/2012 15:43:31
Chtěla bych podotknout,že tento měsíc se mi nelíbil přístup k uveřejnění programu.Na internet nechodím často a tak se dívám na vyvěšené programy kina puls.Tento měsíc,ale nebyl plakát vyvěšen a tak jsem nestuhla dobu ledovou 4,na kterou jsme se chystali s dětmi.Moc mě to mrzelo.Proč nepromítnete tento film vícekrát? Jana
Jméno: Ondra  Datum: 25/08/2012 21:25:36
;)
Příspěvek 1-20   Příspěvek 21-40   Příspěvek 41-60   
nahoru zpět